סוגיות משפחתיות

 
מזוג לשלישיה
ילדים זה שמחה" אבל לא רק. זו גם עבודה קשה.
כשנולד ילד ומצטרף לזוג הוא משנה הרבה ממערך הכוחות והיחסים שנבנו בבית עד בואו.
כבר במהלך ההריון מתחוללים שינויים פיזיים ונפשיים הן אצל האישה והן אצל הגבר. במקרים של זוגות חד מיניים מתחוללים שינויים דומים, עם ניואנסים אחרים.
כבר בהריון,  גוף האישה משתנה, זה יכול להשפיע על תחושת הביטחון שלה בנשיותה, במיניותה ומתוך כך גם על הגבר שלצידה- עד כמה יכול להמשך למי שתהפוך בקרוב לאם ילדיו? האם השינוי במראה הפיזי מעורר או דוחה אותו מבחינה מינית? ועוד...  
לעיתים, בזמן ההריון, עולות וצפות חרדות לגבי שלום התינוק/ת, היכולת להיות הורים טובים מספיק וכד'.
עם הגיע הצאצא, הרבה מתשומת הלב והאנרגיה הנפשית שעד כה הושקעה זה בזו, מופנה עתה לרך הנולד. ההשקעה החיונית בתינוק, יכולה לגרום לערעור הזוגיות לתחושות של חוסר ביטחון והזנחה הן אצל הגבר והן אצל האישה.
המטלות היומיומיות, אובדן החופש, האחריות הגדולה והעייפות המצטברת (עקב התעוררויות בלילה), מדלדלות את כוחות הנפש והיכולת להעניק ולקבל אהבה עלולות להתדלדל יחד איתם.
זה לא חייב להיות כך. אבל לעיתים מנחם לדעת שזה קורה אצל לא מעט זוגות ומשפחות. 
מה שבטוח שאפשר אחרת.  אפשר ללמוד איך "למזער נזקים". איך לעזור האחד לשני לא "ללכת לאיבוד" בהורות, איך לדאוג לשימור ה"חיים שלפני" (אפילו באופן חלקי) גם באינטנסיביות של גידול הצאצא.
 
הורות עכשיו
להיות הורה (אחד התפקידים הקדומים ביותר באנושות ), הוא היום תפקיד מורכב. הורים רבים מרגישים לעיתים חסרי אונים, מבולבלים אל מול גודל המשימה.
כשאנו הופכים הורים איננו מקבלים שום ספר הוראות של "עשה ואל תעשה". הורים רבים מתייעצים איתי על הדבר הנכון להגיד, לעשות..
ובכן... אין "ספר" אחד לכולם, אין מתכון. על כל משפחה לבנות את התמהיל והדרך המתאימה לה (הן להורים והן לילדים).
יש לקחת בחשבון את הערכים והעקרונות אותם רוצים ההורים להקנות, מה המחיר של קיום/אי קיום התנהגויות מסויימות בבית, גילם הפיזי והמנטאלי של הילדים, מצבם הרגשי, הקודים הנהוגים בסביבה החברתית הקרובה ומה המשקל והמשמעות שלהם עבורנו ועבור ילדינו ועוד...
בטיפול ננסה לבדוק את כל אלו ו"לתפור" לכם את חליפת ההורות המתאימה לכם ולילדכם, בה תוכלו להתהלך בנינוחות ובחופשיות המיטבית. 
 
 עוד נושאים המטופלים במשפחה:
 
 * מתגרשים? איך עושים את זה? איך מסבירים לילדים?
 
* התמודדות משפחתית עם מחלה/חריגות של אחד מחבריה
 
* גיל ההתבגרות- איך לאכול את זה?
 
* יחסים בין אחים.
 
* אלימות במשפחה
 
*מוות במשפחה
 
 
 
 
 
 
 
 

נורית שילה בן-הרוש © 2010 • עיצוב Cre8בניית האתר YCS-Yahalom Creative Solutions